Malujemy dachy
Profesjonalnie skutecznie na lata!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewnimy Państwu solidne wykonanie, fachowe doradztwo oraz trwałość na lata.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewnimy Państwu solidne wykonanie, fachowe doradztwo oraz trwałość na lata.

O NAS

Fachmal jest firmą zajmującą się w głównej mierze malowaniem dachów, hal, elewacji oraz myciem kostki brukowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewnimy Państwu solidne wykonanie, fachowe doradztwo oraz trwałość na lata. Jesteśmy perfekcjonistami i zawsze staniemy na wysokości zadania aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów.


Oferujemy najlepszy stosunek jakości do cen. Dachy po wcześniejszym wyczyszczeniu, odtłuszczeniu i umyciu myjką wysokociśnieniową malujemy natryskowo przy użyciu metody alpinistycznej, szybko i bezpiecznie. Na swoje usługi udzielamy trzyletniej gwarancji. Używamy farb sprawdzonych, wytrzymałych i bezpiecznych dla środowiska.


Działamy na terenie województw: małopolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. Wycena u nas jest darmowa, a czas realizacji w miarę możliwości jak najkrótszy.

Fachmal Malowanie Dachów logo
Fachmal malowanie dachów

OFERTA

Nasza firma posiada szeroką ofertę profesjonalnych usług. Sprawdź co możemy Ci zaoferować i skontaktuj się z Nami!

ETAPY PRACY: 

Kontakt z klientem, wycena:

Najprostszą i najbardziej preferowaną formą kontaktu z nami jest kontakt telefoniczny. W trakcie rozmowy udzielamy odpowiedzi odnośnie dostępnych terminów, cen i procesu technologicznego.

Jeśli klient jest zainteresowany naszymi usługami umawiamy się na wizję lokalną, która jest darmowa. Podczas wizji mierzymy dach, podajemy wstępny termin realizacji oraz cenę. W sezonie letnim jest to około miesiąca do dwóch od momentu wizji.

Jest to uzależnione w dużej części od warunków pogodowych oraz mocy przerobowych naszych ekip. W większości przypadków nie pobieramy zaliczek, a płatność następuje po wykonaniu zlecenia. 

ETAPY PRACY: 

POMIAR DACHU: 

Faktyczna wielkość powierzchni do pomalowania zależy od kształtu blachy na dachu. W przypadku blachy płaskiej bądź na tzw rąbek sprawa jest prosta. Inaczej ma się to w przypadku blachy trapezowej, falistej bądź blachodachówki na których  pomalowanie zwykle zużywa się więcej farby. 

Blacha trapezowa:

W tym przypadku bierzemy pod uwagę wysokość blachy. Aby dokonać obliczenia powierzchni, należy wiedzieć, ile metrów kwadratowych miałby po rozpłaszczeniu 1 metr kwadratowy blachy trapezowej. 

Np. Dla blachy trapezowej o wysokości 2,5 cm współczynnik wynosi 1,2. Wynik powierzchni dachu dla blachy płaskiej mnożymy razy 1,2. W przypadku tzw. trapezu wysokiego współczynnik zazwyczaj wynosi 1,5. 

 

Blachodachówka i blacha falista:

Współczynnik wynosi 1,2. Powierzchnię dachu na "płasko" mnożymy przez 1,2. Faktyczna powierzchnia do pomalowania wynosi o 20% więcej w porównaniu do blachy płaskiej. 

W tym przypadku bierzemy pod uwagę wysokość blachy. Aby dokonać obliczenia powierzchni, należy wiedzieć, ile metrów kwadratowych miałby po rozpłaszczeniu 1 metr kwadratowy blachy trapezowej. 

Np. Dla blachy trapezowej o wysokości 2,5 cm współczynnik wynosi 1,2. Wynik powierzchni dachu dla blachy płaskiej mnożymy razy 1,2. W przypadku tzw. trapezu wysokiego współczynik zazwyczaj wynosi 1,5. 

Współczynnik wynosi 1,2. Powierzchnię dachu na „płasko” mnożymy przez 1,2. Faktyczna powierzchnia do pomalowania wynosi o 20% więcej w porównaniu do blachy płaskiej. 

Fachmal malowanie dachów

ETAPY REALIZACJI

Sprawdź jak wygląda poszczególny etap realizacji prac

Etap I: Czyszczenie dachu

W przypadku dachów pokrytych blachą na której znajduje się korozja czyścimy ją mechanicznie za pomocą szlifierek kątowych z tarczami drucianymi. 

Etap II: MYCIE DACHU

Dach w następnej kolejności jest pianowany środkiem do mycia oraz myty myjką wysokociśnieniową. Etap ten ma za zadanie usunięcie brudu, pyłów, luźnych elementów starej farby, porostów roślinnych oraz zmatowienie powierzchni przed malowaniem. 

Etap III: Podkładowanie

W przypadku blachy pokrytej korozją uszkodzone miejsca pokrywamy podkładem przemysłowym. Jeśli rdza pokrywała mniej niż połowę powierzchni dachu są to zaprawki miejscowe, jeśli ponad pół to cały dach jest pokrywany warstwą podkładu. 

W przypadku dachów pokrytych dachówką betonową jako podkład stosujemy impregnat penetrujący Aksilux, który polepsza przyczepność farby do powierzchni. 

Etap IV: Malowanie

W pierwszej kolejności za pomocą pędzla malujemy wszelkie miejsca graniczne na dachu takie jak okucia boczne i okucia kominów aby uniknąć przypadkowego zapylenia ścian, kominów, okien. Następnie za pomocą natrysku dwukrotnie malujemy powierzchnię dachu.
 

Farbą którą zazwyczaj stosujemy i na którą udzielamy gwarancji jest Teknos Kirjo Aqua. Jest to farba wodorozcieńczalna, o neutralnym pH, nie wchodzi w reakcję z wcześniej nakładanymi lakierami, tworzy elastyczną powłokę i jest przyjazna dla środowiska.

Malujemy również materiałem klientów jednak nie na wszystkie farby udzielamy gwarancji! Powierzchnię dachu malujemy natryskowo. Pozwala to na równomierne naniesienie farby oraz dotarcie do miejsc trudnodostępnych przy malowaniu pędzlem.
 

W przypadku dachów pokrytych dachówką betonową zazwyczaj stosujemy farbę akrylowo-silikonową Aksilbet. 

Nie odkładaj malowania na kolejny rok!

Skontaktuj się z Nami i otrzymaj kompleksową wycenę.

KONTAKT

Chcesz odnowić dach? Dzwoń do nas!